34Akademi-Kurumsal IT Eğitim İş Ortağınız

34 AKADEMİ

IT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ

IT DÜNYASI SAYISAL ANALİZ

Ülkemizde gelişen IT yatırımları ile Bilgi Teknolojilerinin tüm alanlarında ihtiyaç duyulan profesyoneller her geçen gün artmaktadır.

Bireysel internet kullanımın %50 lere, kurumsal internet kullanımının %91 lere çıktığı, iş ilanlarının %100'e yakınında temel bilgisayar kullanmanın şart oldğu, enerjiden sağlığa, sigortacılıktan bankacılığa, turizmden eğitime kadar tüm sektörlerde vazgeçilmez bir ihtiyaç olan bilgi teknolojileri kullanımı beraberinde bu konuda ihtiyaç duyulan yetişmiş eleman ihtiyacını da getirmektedir.

Online eleman ve iş arama sitelerinin verilerine göre işverenlerin;başvuruların %50'sinin uygun kişi olmadığından, iş arayanlarında %50'sinin kendisine uygun işi bulamamaktan yakınmaktadır. Bilgi Teknolojileri alanında ülkemizde yaklaşık 80.000 olan eleman ihtiyacının 2016 yılında 150.000'e çıkması öngörülmektedir. Bu pozisyonların yaklaşık %3-5 arası yönetici ilanları olarak görünmekte diğer ilanlar ise bilgi teknolojilerinin tüm alanlarında tüm kademelerden orta,ileri ve uzman düzeyde bilgi birikimine sahip kişilerin olduğu ilanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizin sahip olduğu teknolojiye hızlı adapte olma yeteneği ile 4-5 yaş seviyesine inen dokunmatik ekranlı cihaz kullanma kabiliyetinide eklersek gelecek yıllarda bilişim teknolojilerinin hayatımızın her yerinde olacağı hiç şüphesiz görünmektedir.

Tüm bu verilere göre bilgi teknolojileri alanında yapılan yazılımsal ve donanımsal güncellemelere adapte olmak için bazen 3-5 saatlik, bazen 3-5 günlük, bazen de uzun süreli bilgi teknolojileri eğitimleri artık hayatımızın bir parçası olmuştur.

Hayat boyu öğrenme sürecinde bilgi teknolojileri alanında en büyük desteğiniz olacağız.